אופקים איכות השמיעה
 
הרשת שמגיעה עד אליך
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
התקשרו עכשיו
072-3233052
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות

מי בכלל אומר שיש לי ירידת שמיעה?

ירידה בשמיעה נוצרת באופן הדרגתי מאד ובלתי מוחשי. כתוצאה מכך, ניטעת בליבנו ההרגשה כי לא נוצר כל ליקוי. האמת היא שכל חשיפה לקולות מעל עוצמה מסוימת למשך זמן מסוים משמעה נזק. כאשר הנזק מצטבר ממש, נרגיש זאת היטב אך לא נוכל להחזיר את הגלגל לאחור.

מה עלי לעשות בכדי לאבחן ירידת שמיעה?

  • האם לעיתים קשה לכם להבין את הטלוויזיה או בטלפון?
  • האם לעיתים נדמה לכם שכולם, ובעיקר ילדים, ממלמלים סביבכם ומדברים באופן לא ברור?
  • האם קורה לכם לעיתים קרובות שאתם מבקשים מהסובבים אתכם לחזור על דבריהם?
  • האם אתם מתקשים לעקוב אחר שיחה במקום רועש(בית קפה) ו/או סביב שולחן משפחתי?

אם עניתם על חלק/כל השאלות הללו בחיוב יתכן ושמיעתכם פחתה. במצב כזה עליכם לקבוע בדיקת שמיעה בהקדם בו יאבחנו את המצב. לאחר מכן יש לקבל ייעוץ אודיולוגי מקצועי שיבחן את הפתרונות האפשריים.

איך יודעים אם ירידת השמיעה שלי קבועה או זמנית?

הדבר תלוי בסוג ירידת השמיעה והגורמים שלה. לאחר אבחון על-ידי רופא אף אוזן גרון, ביצוע בדיקת שמיעה ולעתים בדיקות נוספות, ניתן לקבוע ממצאים לגבי סוג הירידה וחומרתה. ברוב המקרים בהם מדובר בירידת שמיעה עצבית, כגון ירידת שמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש מזיק לאורך זמן, ירידת שמיעה כתוצאה מתהליכי התנוונות (קשור לגיל בדר"כ) ומדובר בירידת השמיעה קבועה ובלתי הפיכה. בחלק מהמקרים בהם יש ירידת שמיעה הולכתית, ירידת השמיעה ניתנת לטיפול רפואי.

מה יקרה אם לא נשקם שמיעה?

לאובדן שמיעה מחיר אישי וחברתי ממדרגה ראשונה. מערכת השמיעה מורכבת מחלקים מכאניים ועצביים מורכבים. מערכות אלו חוות ניוון באין גירוי מספק שלהם. מחקרים מוכיחים שנוסף לכך אי טיפול בבעיה עלול לגרום להתדרדרות קוגניטיבית, התנוונות דיסקרימינציה (פיענוח דיבור מוחי) והתפשטות מואצת של דמנציה.

למה מכשירי שמיעה?

השמיעה הינה חוש מרכזי ביותר בתקשורת בין האדם לסביבתו. אובדן שמיעה נחשב כנכות משמעותית שמגבילה את האדם בקומוניקציה. אדם שאינו שומע אף עלול להסתכן בלכתו ברחוב ובהתנהלותו היום יומית. מחקרים מצביעים על כך שאנשים שמנותקים שמיעתית סובלים אף מניתוק חברתי ודיכאונות הנלווים לכך.

ומה עם הבושה להלך עם מכשירי שמיעה?

נתונים מעודכנים מצביעים על כך שכ-30% מבני ה-65 ומעלה, 50% מבני ה-75 ומעלה וכמעט 80% מבני ה-80 ומעלה סובלים מירידת שמיעה. גם בקרב צעירים יותר אחוזי הסובלים מירידת שמיעה עולים בשנים האחרונות מסיבות שונות. מדובר על אנשים שנולדו עם שמיעה תקינה לחלוטין ובמשך השנים שמיעתם התדרדרה.

מוזר עדיין לפגוש אנשים שנרתעים ממכשירי שמיעה אך אינם מתביישים בכך שתפקודם החברתי לקוי לחלוטין. כיום ניתן ברוב המקרים להתאים מכשירים קטנים וכמעט בלתי נראים עם יכולות גבוהות. בכל אופן, אנו שמים את איכות שיקום השמיעה לצד השיקולים האסטטיים בבואנו להתאים מכשיר.

אז מה עושים?

ראשית, כדאי לפנות למכון שמיעה מקצועי באזור מגוריכם. כיום רשת אופקים- רשת מכוני שמיעה מפעילה ניידת שמיעה שיכולה אף לספק מענה בבית הלקוח או בכל מקום בו הוא נמצא.

מכון השמיעה יבחן את מצבכם וימליץ על המשך טיפול. על פי רוב, ההפניה תהיה לרופא אף אוזן וגרון שיפנה אתכם לבדיקת שמיעה ומכן לתהליך התאמת מכשיר שמיעה בהתאם לצורך.

אם כדאי לרכוש מכשירים פרטיים או דרך הסדרי קופות החולים?

כל קופות החולים מפעילים מכונים מטעמם המתאימים מכשירי שמיעה. רשת אופקים- רשת מכוני שמיעה מספקת מכשירי שמיעה למבוטחי כל קופות החולים וכן לנפגעי תאונות עבודה של הביטוח הלאומי, משרד האוצר ומשרד הביטחון.

מסלול הזכאות למכשירי שמיעה דורש תהליך מורכב שלוקח בין כמה שבועות לכמה חודשים עד לקבלת האישור המיוחל. אישור זה מקנה למבוטחים השתתפויות של הביטוחים המשלימים וסל תרופות בהתאם לגיל ולקטגוריה. מסלול זה מאפשר התאמה של מכשירים ספציפיים בלבד ולא תמיד את המגוון העדכני ביותר של המכשירים.

מצד שני, ניתן לקבל שירות VIP פרטי ואף שירות ביתי במיידי. לשירות זה עלות נוספת אך תמורה ברמת השירות, המגוון והמיידיות.

אם כדאי לרכוש מכשירים פרטיים או דרך הסדרי קופות החולים?

רכישת מכשיר שמיעה כרוכה בהוצאה לא קטנה, שיש לה השפעה גדולה על איכות חייכם.
בעולם 6-7 יצרנים מובילים (אירופאים ואמריקאים בלבד). לכל חברה ישנו טווח גדול מאוד של מכשירים וטכנולוגיות. ככל שמכשיר מתקדם יותר נקבל ממנו צליל נקי ומסונן, קול טבעי ומדיוק, כיווניות בהתאם למקור הקול והדיבור ואפשרויות כיוון רבות יותר. כפועל יוצא של אלו נקבל הבנת דיבור טובה יותר. ההבדלים בין המכשירים משמעותיים ביותר.

נתון נוסף שיש לבחון הוא מי ספק המכשירים והאם השירות זמין ונוח.

ההנאה ממכשיר תלויה בהכרח ב-3 גורמים מרכזיים. איכות המכשיר, רמת הקלינאי המטפל והשירות. רק רשת ותיקה ומנוסה כאופקים- רשת מכוני שמיעה מסוגלת לספק מעטפת זו, אז אל תתפשרו.

שמעתי שיש מכשירי שמיעה בחינם!

אכן, בגילאים מסוימים ועל פי הסדרים מסוימים ניתן לקבל מכשירי שמיעה במימון מלא וללא השתתפות עצמית. כמובן שמדובר על מכשירים ברמה הנמוכה ביותר שעל פי רוב לא נותנת מענה מספק. מצד שני, כל שיקום שמיעה עדיף על ניתוק וחוסר תפקוד.

ברשת אופקים- רשת מכוני שמיעה מגוון עצום של מכשירים בכל הרמות ונשמח לספק לכם את הרמה הרצויה על ידכם.

ממי כדאי לרכוש מכשיר שמיעה?

בענף מכשירי השמיעה פועלים גורמים רבים, לחלקם ניסיון מועט ו/או מכשירים ברמה נמוכה. רוב מכוני השמיעה הינם בבעלות של ספק יחיד וכך גם אם מדובר בספק איכותי המגוון מוגבל ביותר.

בדקו את המוניטין של החברה ממנה אתם מתכוונים לרכוש את מכשירי השמיעה, בררו כמה שנים היא פועלת, עם כמה ספקים בענף ואל תתביישו לבקש המלצות מלקוחות.

ברשת אופקים- רשת מכוני שמיעה אנו בוחרים את הספקים המובילים בשוק הן מבחינת רמת המכשירים והן מבחינת שירות ותפעול. בעבר הפסקנו התקשרות עם ספקים כיוון שרמת השירות ללקוח לא עמדו בסטנדרטים הגבוהים שלנו.

למעשה, אופקים- רשת מכוני שמיעה, הינה הגורם שמשווק את מגוון המכשירים הגדול ביותר בישראל!

איך מתקדמים?

מרימים טלפון למכון אופקים- רשת מכוני שמיעה!

אנו נבחן את צרכיכם ונייעץ לכם בהתאם לכך.

כשתפגשו את קלינאי התקשורת המקצועיים שלנו יוצעו לכם מגוון אפשרויות. בהתאם לבחירתכם ניקח מידה לאוזניות/ נזמין מכשירים המתאימים ספציפית לכם.

במפגש הבא נתכנת את המכשירים בהתאם לבדיקת השמיעה ונתדרך אתכם באופן השימוש והרכבת המכשירים, החלפת סוללות, ניקיונם וכו'. בסוף המפגש נחתים אתכם על טופס השאלה ומכאן תחל תקופת הניסיון שלכם. במהלך תקופה זו נידרש לבצע כיוונים של המכשירים בהתאם לתגובה שלכם. רק בסוף תקופת הניסיון ועל פי שביעות רצונכם יתבצע התשלום.

מה מרגישים בתחילת תהליך הרכבת המכשירים?

כאשר מרכיבים מכשיר שמיעה, האוזן צריכה זמן ללמוד לשמוע מחדש יחד עם מכשירי שמיעה.
תהליך ההתרגלות לוקח בין כמה ימים לכמה שבועות.

התהליך דורש אל דאגה כל התופעות שכיחות בהתחלה, כיוון שהמוח צריך לפענח מחדש את הגירויים השמיעתיים שמתקבלים מהסביבה.
כמובן שככל שמכשיר השמיעה איכותי יותר, יהיה יותר קל ומהר יותר להסתגל אליו.