מכשיר שמיעה

בגיל השלישי כל אדם חש בשינויים מסוימים ברמת התפקוד שלו. יש כאלו שקשה להם ללכת עקב בעיות בברכיים, לאחרים יש קושי בנשימה או קשיי שמיעה. כל אדם מטפל במצבו הרפואי באופן המיטבי כדי להקל ולשפר את מצבו הבריאותי. אחת הבעיות השכיחות בגיל המבוגר היא ירידה בשמיעה. בהתחלה המבוגרים לא שמים לב לשינוי אך עם הזמן הם מבינים שרעש מפריע להם מאד, הוא מפחית את היכולת שלהם לשמוע את הדוברים באופן ברור. זה קורה גם כאשר מישהו שיושב לידם משוחח איתם, אך הם לא מבינים את כל המלל ולכן הם מנסים להבין את תנועות השפתיים שלהם ומבינים שיש להם צורך בהתקנה של מכשיר שמיעה.

בכל מצב שבו אנשים מבוגרים מבינים שהם צריכים סיוע או פתרון, הם עושים כל שניתן כדי לבצע זאת. כך בנושא של קשיי שמיעה הם מבצעים את הבדיקות הנדרשות וקונים מכשירי שמיעה מתקדמים שיחזירו להם את אפשרויות השמיעה ובעיקר יצרו עבורם נוחות מיטבית ביום יום. גם במקרים של כאבי ברכיים וקושי בהליכה הפתרון הוא לרכוש קלנועית לזוג ולהגיע באמצעותה לכל מקום קרוב. מדובר בכלי רכב שהוא נוח מאד ומאפשר לבני הזוג לשבת בנוחות מרבית ולנסוע לסידורים האישיים כמו לקניות, למרפאה, לביקור אצל הנכדים ולמקומות נוספים וכל זאת לבד וללא סיוע של בני המשפחה. רכישת קלנועית ושימוש בה הוא צורך חשוב של בני הגיל השלישי שמעוניינים לשמור על העצמאות שלהם.

הדרך הנוחה להתאמת מכשיר שמיעה

אחת האופציות הנוחות ביותר להתאמה של מכשיר שמיעה היא לתאם הגעה לניידת השירות אשר מגיעה ליישובים השונים. כך בני הגיל השלישי אינם צריכים להגיע למרפאות שמרוחקות מביתם באמצעות תחבורה ציבורית או עם אחד מקרובי המשפחה. הנגישות הזו מתאימה להם וקלינאית התקשורת אשר בוחנת באופן מעמיק את מצב השמיעה של כל אחד מהם באמצעות בדיקות מעמיקות שונות מציעה להם כמה מכשירים בדרגה הנחוצה להם. אין זה קל להתרגל לעובדה שיש לאדם זה מכשיר שמיעה אך לאט לאט הוא מסתגל לכך לאור ההדרכה וההכוונה שהוא מקבל מהצוות המקצועי.

חיים חדשים עם שמיעה מיטבית

לאחר תקופת הסתגלות של כמה שבועות, בעל מכשיר שמיעה מרגיש איך יכולת השמיעה שלו חוזרת לרמה שהוא היה רגיל אליה עד לפני כמה שנים. פתאום הוא יכול לשמוע באופן חד וברור כל מה שמדברים לידו, הוא מבין כל מילה וכל הברה ולכן הדבר משמח אותו מאד. מעבר לכך גם כשנמצאים במקומות הומי אדם כמו מסעדות או אירועים, יש שיפור משמעותי בסינון רעשי הרקע וכך הוא יכול לשמוע ולהבין הרבה יותר טוב את דבריהם של הדוברים השונים.

נהיגה עם מכשיר שמיעה

התקנה של מכשיר שמיעה התואם את הצורך של כל אדם היא עבורו פתיחה של עידן חדש אשר מסווג אותו כמו כל אדם בעל שמיעה נורמטיבית ולכן הוא יכול לנהוג בכלי תחבורה ולשמוע את כל מה שקורה בכביש.